Sabit Makale

Birebir ve bireysel eğitim, bireyin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve hedeflenen amaçlarda verilecek destek eğitim hizmetlerini içeren özel eğitim programıdır. Bireyin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandığı için diğer öğrenme metotlarına göre en etkili yöntemdir. Birebir eğitimde öğretmen, ders süresi boyunca bütün dikkatini öğrenci üzerine yoğunlaştırabilmektedir. Bu sayede öğretmen, öğrencinin bilgi seviyesini kolaylıkla anlayabilir. Ayrıca dersin işleniş biçimini öğrenciye uygun olacak şekilde düzenleyebilir. Özel derste seans boyunca sadece öğretmen ve öğrenci vardır. Öğretmen sürekli öğrencisiyle ilgilendiği için, öğrencide dersten kopma veya motivasyonun dağılması en az seviyeye indirmektedir.
Özel ders’ in en önemli farklarından biri öğrencinin kendisine uygun çalışma sisteminin tespit edilmesidir. Yani öğretmenimiz öğrencinin başarıyı elde etmesi için kendisine en uygun çalışma programını ve çalışma sistemini belirliyor. Bu sayede öğrencimiz, öğrenmesi gereken bir konuyu en kısa sürede öğrenmiş oluyor ve çalışmaktan sıkılmıyor. Özel derslerde konu işlendikten sonra konu ile ilgili yeterli egzersiz yapma imkânı da vardır. Örneğin, önce konu işlenir. Konunun anlaşılması için gerekli olan tüm soru tiplerini kapsayacak şekilde alıştırmalar yapılır. Alıştırmalar bizzat öğrenci ile yapıldığı için takıldığı noktalarda öğretmenimiz hemen müdahale de bulunur. Ayrıca öğretmeniz öğrenciye konunun pekiştirilmesi için ödevler verir. Bu ödevlerin kontrolü yapılır ve yapamadığı sorular üzerinde ek çalışmalar yapılır.
Başarı için çetrefilli yollardan geçmek ve zorluklarla mücadele etmek şarttır. Ancak bunu kolaylaştırmak artık sizlerin elinizde. Yapmanız gereken sadece bizi aramak. Deneyimli öğretmen kadromuzla her zaman hizmetinizdeyiz. Bizim eğitim alanındaki tecrübelerimizden yararlanarak başarmak artık çok kolay…

Velilerin Özel Ders Aldırma Nedenleri:

1.Öğrenciler okulda anlatılan konuları anlamaması
2.Verilen ödevleri tek başlarına yapamaması
3.Öğrencilerin tek başına ders çalışmasını bilmemesi
4.Yoğun sınav maratonu
5.Annelerin ve babaların öğrencileri ile ilgilenememesi


1.Öğrenciler okulda anlatılan konuları anlamaması

Öğrencilerin birçoğu okulda anlatılan dersleri tam olarak kavramadığını söyleyebiliriz. Bunun nedeni, sınıfta öğrencinin motivasyonunu bozacak birçok etken olabilir. Bunlar; sınıfın kalabalık olması, ses gürültü, öğretmenin sınıf disiplinini sağlayamaması, öğretmenin öğretme eksikliği gibi. Bu şartlar altında öğrencinin dersi dinleyememesi ve konuyu anlayamaması normal. Böyle bir durumda öğretmenlerimiz, öğrencinin açığını en kısa sürede kapatmasını ve diğer öğrencilerle aynı seviyeye ulaşmasını sağlıyoruz.

2.Öğrenciler verilen ödevleri tek başlarına yapamaması

Ödev, öğrencinin sorumluluk duygusunu kazandırması noktasında önemlidir. Öğretmenlerin birçoğu ödevi sorumluluk kazandırma yerine öğrenme tekniklerinin bir parçası olarak görürler. Çok fazla ödev öğrenci de isteksizlik, bıkkınlık verecektir. Ayrıca öğrenciler verilen ödevleri tek başına nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Bu konuda birinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Bu durumda öğretmenlerimiz öğrencilere ödevlerini nasıl yapması gerektiği hakkında rehberlik yaparlar. Ayrıca takıldıkları noktalarda onlara yardımcı olurlar.

3.Öğrenciler tek başına ders çalışmayı bilmemesi

Öğrenciler kendileri için en uygun ders çalışma sistemini bilmiyorlar. Ders çalışmayı kitap, defter önlerinde açık zaman geçirme olarak görüyorlar. Bu ders çalışma değil, olsa olsa kitap, defter karşısında zaman öldürmedir. Ders çalışma belli bir saat aralığında kişinin kendisi dış dünyaya kapatıp, tam bir konsantrasyon ile derse vermesidir. Bu esnada müzik, televizyon cep telefonu mutlaka kapalı olmalıdır. Ders çalışma süresi her bir senası 40 şeklinde olmalı ve maksimum 3 seans aşmamalıdır. Bu konuyla ilgili öğretmenlerimiz öğrencilerimize kendisi için en verimli olan ders çalışma stilini belirler. Ona nasıl çalışması gerektiğini konusunda bilgiler verir. Bu bilgiler ışığında öğrenci kendisi daha iyi tanır ve başarı kaçınılmaz olur.


4.Yoğun sınav maratonu

Öğrencilerimiz okula başladıkları gün itibariyle yoğun bir sınav maratonu içine girerler. İlköğretimden üniversiteye kadar sürekli sınavlara tabi tutulurlar. Bu yoğun yarış içinde her zaman bir adım önde olmamız gerekir. Öğrenciler bu maraton içinde zihinsel ve bedensel olarak çok yorulurlar. Bazı öğrencilerde de aşırı yoğunluktan dolayı okula ve derslere karşı olumsuz tutumlar oluşabilir. Bu yüzden öğrencilere konuları sevdirerek, en kısa ve kalıcı olacak yöntemlerle konuları öğretmek gerekir. Öğretmenlerimiz öğrencilerine konuyu sıkmadan konuları eğlenceli bir şekilde işlerler. Öğrencilerin daha önceden oluşmuş olumsuz tutumlarını yok ederler. Onların da başarılı olabilecekleri konusunda rehberlik yaparlar.

5.Annelerin ve babaların öğrencileri ile ilgilenememesi

Anne ve babalar çocuklarının dersleri ile yeteri kadar ilgilenemeyebilirler. Bunun sebepleri arasında yoğun iş temposu, derslere hâkim olmaması gibi örnekler verilebilir.

 

Kategoriler


Tümü Aç | Tümü Kapat

Web Site Anket

Web Sayfamızı Nasıl Buluyorsunuz?

Mükemmel
İyi
İdare Eder
Kötü
Berbat


Özel Ders almak ve özelders Vermek İsteyenlerin Buluştuğu Nokta.. ozeldersimiz.net evinizde özelders imkanı sunan, ankara, istanbul, bursa, adana, izmir, erzurum gibi birçok ilde özelders eğitimi vermeyi hedefleyen ve yine milyonlarca veriye sahip olan ozeldersimiz.net sayfamızda, ders videolari, eğitim sunuları, eğitim animasyonları, döküman deposu, rehberlik ,egitim kocu gibi bir çok alanda hizmet vermeyi ön planda tutan özeldersimiz sayfası kısa sürede büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Ankara özelders, izmir özelders, adana özelders, bursa özelders, erzurum özelders, alanya özelders